انواع سقف های متحرکنوشته شده توسط: بر

تصویر نشان دهنده سقف متحرک

سقف متحرک، محصولی است با محوریت تکنولوژی و در خدمت بهبود کیفیت زندگی و استفاده حداکثری از فضای در دسترس . با استفاده از این محصول امکان بسته و باز شدن آسان را با فشار تنها یک دکمه بر روی ریموت فراهم میسازد.در اینصورت نگران تغییرات وضعیت جوی ،سرمایش و گرمایش حاصل از آن و تعویق جلسات دوستانه ، خانوادگی و یا اداری نخواهیم بود.

تصویر نشان دهنده سقف متحرک

سقف متحرک

سقف اتوماتیک یا برقی دارای انواع پارچه ای، آلومینیومی، شیشه ای، پلی کربنات و سایبان های برقی می باشدو از اجزایی نظیر یک سازه ، پوشش اصلی سقف و یک موتور تشکیل شده است. این اجزا در مدل های مختلف سقف دارای جنس متفاوت هستند که در زیر شرح داده می شود.

 

تصویر نشان دهنده سقف متحرک اتوماتیک

سقف متحرک اتوماتیک

 

سقف متحرک پارچه ای :

سقف متحرک پارچه ای همانطور همانطور که از نام آن مشخص است، سقفی است که پوشش اصلی آن غشاء پارچه ای می باشد. در این سقف ها که عمدتا در رستوران ها ، حیاط های تجاری و هتل ها، حیاط خلوت مسکونی و فضاهای سرباز مورد استفاده قرار میگیرد، از غشاء پارچه ای PVC  استفاده می شود ، این پارچه در برابر پوسیدگی حاصل از تابش مستقیم خورشید مقاومت بالایی دارد و دارای ۵ سال ضمانت و ۱۵ سال عمر مفید می باشد. در این مدل از سقف متحرک از سازه آلومینیومی استفاده میشود که ضمن سبک تر بودن نسبت به سازه های آهنی مقاومت بالایی در برابر اکسایش و خوردگی حاصل از حمله سولفات دارد. این سازه ها بصورت آنادایز شده و الکترو استاتیکی رنگ می شوند تا رنگ سازه ضد ضربه گردد. همچنین موتور مورد استفاده در این محصول از نوع توبولار می باشد . این موتور در یک باکس مخصوص قرار میگیرد تا از نفوذ آب به آن جلوگیری به عمل آید.

تصویر نشان دهنده سقف پارچه ای متحرک

سقف پارچه ای متحرک

 

سقف متحرک آلومینیومی ،

تصویر نشان دهنده سقف متحرک آلومینیومی

سقف متحرک آلومینیومی

پوشش اصلی سقف در سقف های متحرک آلومینیومی از نوع آلومینیوم آنادایز شده است. همچنین سازه اصلی آن از جنس آلومینیوم بوده و موتور آن توبولار است ، این سقف ها بعنوان پوشاننده فضاهای باز رستوران ها، هتل ها، تجاری و  حیاط های منازل کاربرد دارد، مشخصات سازه و موتور مشابه با آنچه در مورد سقف متحرک پارچه ای ذکر شد ، می باشد.

سقف متحرک شیشه ای

 

تصویر نشان دهنده سقف متحرک شیشه ای

سقف متحرک شیشه ای

سقف های متحرک شیشه ای نیز از تایل های شیشه ای جهت پوشش سقف استفاده می نمایند. شیشه ها ی مورد استفاده در این سازه از نوع سکوریت می باشد که باید در تایل هایی با ابعاد مشخص قرار گیرد تا حساسیت و ضربه پذیری آن کاهش یابد و همچنین قابلیت تعمیر ، در صورت بروز هر گونه مشکل فراهم باشد. سازه اصلی آلومینیوم و موتور آن مطابق با آنچه در ذکر شد میباشد. از این سازه بیشتر در رستوران ها و یا ساختمان های تجاری استفاده می شود. و استفاده از آن در فضاهای کوچک و مسکونی توصیه نمی شود . چراکه برای جمع شدن سقف نیازمند فضایی هستیم و در متراژ کوچک این فضا ، خود باعث ایجاد اختشاش بصری برای  دید به آسمان می کند.

سقف متحرک پلی کربنات

تصویر نشان دهنده سقف متحرک پلی کربنات

سقف متحرک پلی کربنات

سقف متحرک پلی کربنات از ورق های پلی کربنات جهت پوشش سقف استفاده می کند. این سقف ها بدلیل مقاومت بسیار عالی در برابر خوردگی و پوسیدگی حاصل از تابش آفتاب و رطوبت محیط ، غالبا برای پوشش استخر ها مورد استفاده قرار میگیرند . حرکت این سقف ها روی ریل های تعبیه شده روی زمین و بصورت دستی صورت می گیرد . که امکان برقی شدن را هم دارد. چرخ های استفاده شده در این سازه ها از نوع پلی آمید و بسیار مرغوب است.

سایبان های برقی

تصویر نشان دهنده سایبان برقی

سایبان برقی

سایبان های برقی

که با سایبان های فول کاست یا هاف کاست و معمولی دسته بندی می شوند جهت محافظت فضای زیرین در برابر تابش مستقیم نور خورشید مورد استفاده قرار می گیرند در این سایبان ها ؛ غشاء پارچه ای ،ایتالیایی و بسیار مرغوب است و موتور استفاده شده موتور توبولار ترک می باشد. در مدل فول کاست تمامی سایبان در یک باکس جمع می شود . از سایبان های برقی در بالای فضای در ورودی ساختمان مسکونی یا تجاری و همچنین در بالای فضا پنجره ها و یا در حیاط ها استفاده می شود. بازوهای آلومینیومی در این سازه به باز و بسته شدن بهتر آن کمک فراوانی می کنند.

سقف متحرک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *