سقف جمع شونده شیشه ایینوشته شده توسط: بر

تصویر سقف متحرک شیشه ای

سقف متحرک شیشه ای یا سقف برقی شیشه ای سقف متحرک شیشه ای برای فضاهای کوچک برای اضافه کردن فضای پاسیو و یا قسمتی از حیاط ویلایی شان به آشپزخانه و یا نشیمن شان می باشد. که بیشتر در کشورهای اروپایی و آمریکایی با توجه به فرهنگ شان به دلیل دید کامل شیشه کاربرد دارند. سقف های برقی شیشه ای به دلیل داشتن دید کامل آسمان و فضای بیرون محصولی بسیار جذاب بنظر می آید که البته تا زمانی که شیشه ها تمیز باشند که این امر در دراز مدت امری بعید بنظر می رسد و از حوصله و وقت مشتری خارج می باشد.

 

تصویر سقف متحرک شیشه ای

سقف متحرک شیشه ای

شیشه های استفاده شده در سقف اتوماتیک وزن سنگینی دارند و محدود به ابعاد استاندارد طراحی می باشند که باید یک سازه فلزی و استراکچر محکمی را برای آنها در نظر گرفت که با توجه به ابعاد فضای موجود و همین طور محدودیت شیشه به قسمت های مساوی تقسیم شوند که شیشه داخل این قاب ها قرار گیرد. مشکل بعدی در سقف های جمع شونده شیشه ای حالت ذره بینی عمل کردن شیشه ها به هنگام تابش نور خورشید می باشد که باعث می شود فضای نشیمن گاه زیر سقف در ساعات تابش نور خورشید عملا برای نشستن مناسب نمی باشد و همینطور اگر از چوب برای کف زیر این سقف ها استفاده شده باشد احتمال خطر آتش سوزی را چندین برابر می کند. که به واسطه همین اتفاق عملا بعد از اجرای سقف کارفرما به سراغ استفاده از سایبان متحرک برای روی شیشه ها و یا سازه های متحرک پارچه ای برای زیر شیشه ها برای محافظت فضا از نور خورشید می رود.

 

سقف شیشه ای

نکته مهم بعدی که از دید کارفرمایان محترم در هنگام سفارش و خرید این سقف ها پنهان می ماند این است که این سقف ها با توجه به فضا قسمت بندی می شوند که این قسمت ها موقع جمع شدن روی هم سوار می شوند و با توجه به ابعاد شیشه و سازه فولادی امکان کم کردن این قسمت ها وجود ندارد و عملا شما در یک فضای کوچک باز موقع جمع بودن سقف شما، وقتی بالا را که نگاه میکنید عملا آسمان را به طور کامل و بدون معارض نمی بینید بلکه نصف فضا را سازه ی فولادی حجیمی میبینید که احساس خوبی در شما به وجود نخواهد آورد. و نکته ایی است که حتما باید قبل از سفارش به کارفرما توضیح داده شود. با تمام این توضیحات سقف های متحرک شیشه ایی قیمت هایی بین سه میلیون پانصد هزار تومان تا پنج میلیون تومان را دارا می باشند که به جزء موارد خاص توجیه اقتصادی برای اجرا را ندارند.

شیشه متحرک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *